تناسب اندام و تغذیه

فواید شکلات تلخ برای سلامتی چیست؟

فواید شکلات تلخ برای سلامتی چیست؟

فواید شکلات تلخ برای سلامتی چیست؟ ​ شکلات تلخ حاوی چندین ترکیب است که دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند، مانند فلاوانول ها و پلی فنول ها. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را خنثی کرده و از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کنند. استرس اکسیداتیو به آسیبی اشاره دارد که مقادیر بیش از حد رادیکال های آزاد می تواند به سلول ها و بافت های بدن وارد کند. استرس اکسیداتیو به روند طبیعی پیری کمک می کند. با گذشت زمان، اثرات استرس اکسیداتیو همچنین ممکن است در ایجاد انواع بیماری‌ها نقش داشته باشد، مانند منبع مورد اعتماد:

  • بیماری قلبی
  • دیابت
  • بیماری پارکینسون
  • بیماری آلزایمر
  • سرطان
  • بیماری چشم

خطر بیماری قلبی

خوردن منظم شکلات تلخ ممکن است به کاهش احتمال ابتلا به بیماری قلبی در فرد کمک کند. برخی از ترکیبات موجود در شکلات تلخ، به‌ویژه فلاوانول‌ها، بر دو عامل خطر اصلی بیماری قلبی تأثیر می‌گذارند: فشار خون بالا و کلسترول بالا. در زیر به فواید بالقوه شکلات تلخ برای این دو عامل خطر و سایر عوامل می پردازیم:

فشار خون

فلاوانول های موجود در شکلات تلخ تولید اکسید نیتریک را در بدن تحریک می کنند. اکسید نیتریک باعث گشاد شدن یا گشاد شدن عروق خونی می شود که جریان خون را بهبود می بخشد و فشار خون را کاهش می دهد. یک مطالعه در سال 2015، اثرات مصرف شکلات را در 60 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 و فشار خون بالا بررسی کرد. محققان دریافتند شرکت‌کنندگانی که به مدت 8 هفته روزانه 25 گرم شکلات تلخ می‌خوردند نسبت به افرادی که به همان میزان شکلات سفید مصرف می‌کردند، فشار خون پایین‌تری داشتند.

یافته‌های یک منبع مورد اعتماد در سال 2017 نشان داد که اثرات مفید شکلات تلخ بر فشار خون ممکن است در افراد مسن‌تر و افرادی که در معرض خطر بالاتر بیماری‌های قلبی عروقی هستند، در مقایسه با افراد جوان‌تر و سالم‌تر قابل توجه‌تر باشد.

کلسترول

فواید شکلات تلخ برای سلامتی چیست؟ شکلات تلخ همچنین حاوی ترکیبات خاصی مانند پلی فنول ها و تئوبرومین است که ممکن است سطح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) را در بدن کاهش دهد و سطح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) را افزایش دهد. پزشکان اغلب از کلسترول LDL به عنوان “کلسترول بد” و کلسترول HDL به عنوان “کلسترول خوب” یاد می کنند.

یک مطالعه در سال 2017 گزارش داد که خوردن شکلات تلخ به مدت 15 روز سطح کلسترول HDL را در افراد مبتلا به HIV افزایش می دهد. با این حال، مصرف شکلات تلخ بر سطح کلسترول LDL در شرکت کنندگان در مطالعه تأثیری نداشت. (منبع)

برای مطلب مرتبط به این مقاله سری بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *