مراقبت و سلامتی

علائم بیماری های قلبی

علائم بیماری های قلبی

علائم بیماری های قلبی : علائم بیماری قلبی بسته به نوع بیماری قلبی شما می تواند متفاوت باشد. دانستن اینکه بیماری قلبی دارید همیشه آسان نیست، زیرا علائم گاهی اوقات ممکن است مورد توجه قرار نگیرند

با این حال، اگر شروع به تجربه هر یک از علائم زیر کردید، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید:

درد قفسه سینه (آنژین صدری)
تنگی نفس، به ویژه در هنگام فعال بودن
تپش قلب یا ضربان قلب سریع
احساس خستگی بیشتر از حد معمول

ضعف

 • عرق سرد ریختن
 • سبکی سر یا سرگیجه
 • سوء هاضمه یا سوزش سر دل
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • درد یا سفتی در قسمت بالای کمر، گردن، فک یا شانه‌ها
 • مشکلات خواب
 • احتباس آب در بازوها، پاها یا معده شما

در حالی که بسیاری از این علائم می‌توانند به سایر بیماری‌ها نیز مرتبط باشند، بهتر است به هر حال توسط ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود معاینه شوید تا این شرایط را رد کنید یا در صورت نیاز، درمان بیماری قلبی را شروع کنید.

علل

فشار خون بالا، کلسترول بالا و استعمال دخانیات بزرگترین مشکوک به بیماری قلبی هستند. هر یک از این عوامل می تواند خطر ایجاد پلاک را افزایش دهد، که می تواند باعث باریک شدن رگ های خونی، محدود کردن جریان خون و آسیب قلبی شود.

برخی از شرایط پزشکی نیز شما را در معرض خطر بیماری قلبی قرار می دهد. به عنوان مثال، دیابت شما را دو برابر بیشتر از افرادی با سطح قند خون طبیعی در معرض سکته مغزی قرار می دهد

سایر عوامل خطر عبارتند از:

چاقی

 • داشتن رژیم غذایی سرشار از چربی، قند یا غذاهای فرآوری شده
 • داشتن یک سبک زندگی بی تحرک، بدون ورزش
 • مصرف بیش از حد الکل
 • نخوابیدن کافی

فشار

در برخی موارد، داشتن یک نوع بیماری قلبی می تواند منجر به سایر مشکلات قلبی نیز شود. برای مثال، CAD یا کاردیومیوپاتی ممکن است منجر به نارسایی قلبی شود، به خصوص اگر این شرایط درمان نشوند.

تشخیص

تجربه علائم بیماری قلبی و مراجعه به یک قرار ملاقات برای آزمایش بیماری قلبی می تواند ترسناک باشد. اما، مهم است که بدانید آیا بیماری قلبی دارید، بنابراین تیم مراقبت شما (به عنوان مثال، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی و متخصص قلب) می تواند گزینه های درمانی را به شما پیشنهاد دهد که می تواند علائم شما را کاهش دهد و وضعیت شما را بهبود بخشد.

در طول قرار ملاقات شما، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی از شما در مورد سابقه پزشکی و خانوادگی شما سوال می کند و یک معاینه فیزیکی استاندارد انجام می دهد. این می تواند به آنها کمک کند تا روند تشخیصی را به جلو بروند و بیاموزند که چه نوع آزمایش هایی را برای تأیید یا رد تشخیص تجویز کنند.

چندین آزمایش ممکن است بیماری قلبی را تشخیص دهد، مانند:

آزمایش خون: چندین آزمایش خون می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را اندازه گیری کند، از جمله بررسی پروتئین های خاص خون مرتبط با قلب، سطح کلسترول و التهاب. کاتتریزاسیون قلبی: این روش به عروق خونی و دریچه های قلب شما نگاه می کند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما یک کاتتر (لوله کوچک) را در یک رگ خونی در بازو، کشاله ران یا گردن شما قرار می دهد. لوله نازک به قلب شما متصل می شود تا درک بهتری از سلامت قلب خود داشته باشید. (منبع)

برای مطلب مرتبط به این مقاله سری بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *